Inwestycje Zagraniczne w Polsce
2017-06-02

Twarze Biznesu

Magnus Tegström nowym Dyrektorem Zarządzającym

Magnus Tegström nowym Dyrektorem Zarządzającym

Firma GSK (GlaxoSmithKline) Consumer Healthcare powołała Magnusa Tegströma na stanowisko Dyrektora Zarządzającego na Polskę i Kraje Bałtyckie.

Magnus Tegström staje na czele zespołu liczącego ponad 200 pracowników i będzie odpowiedzialny za zarządzanie biznesem GSK Consumer Healthcare w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii.

Nowo mianowany szef GSK Consumer Healthcare na Polskę i Kraje Bałtyckie ma duże doświadczenie w branży dóbr szybkozbywalnych, które zdobywał pełniąc kierownicze funkcje w różnych krajach. Przed objęciem obecnego stanowiska, Magnus Tegström był Dyrektorem Zarządzającym GSK Consumer Healthcare w regionie Krajów Nordyckich: Szwecji, Norwegii, Danii i Finlandii.

Tegström dołaczył do GSK Consumer Healthcare w 2015 r. Wcześniej pracował dla Novartis OTC, gdzie od 2000 r. piastował stanowiska w działach marketingu, sprzedaży i strategii pracując w Szwecji, Szwajcarii, Danii i Norwegii. Pochodzi ze Szwecji. Po objęciu stanowiska będzie pracował w Warszawie.

Filippo Lanzi, Dyrektor Zarządzający GSK Consumer Healthcare na Europę Środkową i Wschodnią powiedział: "Jest mi bardzo miło, że mogę powitać Magnusa w roli Dyrektora Zarządzającego na Polskę i Kraje Bałtyckie. Magnus jest świetnym liderem, ma doskonałą intuicję biznesową i dobrze zarządza ludźmi. Jestem przekonany, że w pełni wykorzysta potencjał naszego biznesu w Polsce czyniąc go motorem wzrostu GSK CH w regionie Europy Środkowej i Wschodniej."

Tegström powiedział: "Ogromnie się cieszę, że dołączam do zespołu GSK Consumer Healthcare w Polsce i Krajach Bałtyckich, i że tu właśnie będę pracował. Mamy silne portfolio marek globalnych i lokalnych, wiodących w swoich kategoriach, a także zespół, który cechuje ogromna pasja i zapał do pracy. To niezbędne czynniki, aby odnieść sukces, zdobywać udziały rynek rynkowe i wygrywać z konkurencją."

Archiwum: Twarze BiznesuBiznes Polska Newsletter

Zobacz także

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl