Inwestycje Zagraniczne w Polsce
2017-05-25

Twarze Biznesu

Nowy dyrektor regionalny Qlik

Nowy dyrektor regionalny Qlik

Marcin Motel objął nowe obowiązki z początkiem maja. Wcześniej zajmował stanowiska kierownicze w firmach takich jak IBM, Software AG i BMC Software.

"Produkty Qlik mają w naszym regionie ogromny potencjał. Klienci potrzebują narzędzi do samoobsługowej analizy i wizualizacji danych. Stawiają także na optymalizację infrastruktury BI na poziomie całej organizacji. Rozwiązania Qlik mogą szybko przynieść znaczącą wartość różnego typu przedsiębiorstwom, które w swojej działalności wykorzystują dane i które chcą skutecznie zarządzać wyzwaniami stawianymi przez cyfryzację" - mówi.

Jak podkreśla, jego głównym celem jest zwiększenie udziałów Qlik na rynkach Europy Wschodniej. "Chcę skupić się na wprowadzaniu rozwiązań Qlik do firm każdej wielkości, w całym regionie Europy Wschodniej. Dzięki naszej nowoczesnej platformie BI (Business Intelligence) możemy sprostać wszelkim potrzebom analitycznym dużych przedsiębiorstw. To oczywiste, że istnieje zapotrzebowanie na szybkie i łatwe w obsłudze rozwiązania do analizy i wizualizacji danych. Tradycyjne narzędzia BI nie są w stanie sprostać wszystkim wymaganiom współczesnego biznesu. Małym i średnim przedsiębiorstwom oferujemy również usługę Qlik Cloud, dzięki której mogą one skorzystać z pełnych możliwości Qlik Sense, w korzystnej cenowo subskrypcji" - tłumaczy Marcin Motel.

Nowy dyrektor ma szerokie doświadczenie w branży IT. W 1994 roku ukończył Wydział Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Swoją karierę zawodową rozpoczął rok wcześniej. Od tego czasu pracował na różnych stanowiskach, w tym jako dyrektor sprzedaży w Comp S.A., menadżer ds. kanałów sprzedaży w EMC oraz dyrektor Veritas Software w Polsce. Zajmował także stanowiska kierownicze w Computer Associates oraz Software AG. Od 2011 roku przez cztery lata pracował dla IBM i zarządzał projektami tej firmy w zakresie oprogramowania do zarządzania informacją i big data w Polsce oraz państwach bałtyckich. Zanim dołączył do Qlik, Marcin Motel był regionalnym szefem sprzedaży firmy BMC Software w Polsce. Ma ogromne doświadczenie w dostarczaniu oprogramowania dla dużego biznesu w Polsce i państwach Europy Środkowej i Wschodniej.

Marcin lubi spędzać wolny czas z rodziną oraz uprawiając sport, zwłaszcza koszykówkę, jazdę na rowerze i narciarstwo.

Archiwum: Twarze BiznesuBiznes Polska Newsletter

Zobacz także

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl