Inwestycje Zagraniczne w Polsce
2017-03-22

Twarze Biznesu

Anna Opala - dyrektor handlowy Merlin Group

Anna Opala - dyrektor handlowy Merlin Group

Anna Opala posiada wieloletnie doświadczenie na międzynarodowym rynku e-commerce. Swoją karierę rozpoczęła w jednej ze spółek Grupy Naspers w Niemczech, a ostatnie dwa lata zajmowała stanowisko Head of Goods (Dyrektor Produktu) w Groupon Polska. Dla polskiego rynku odpowiadała za planowanie, budowanie oraz realizację strategii zakupowo-sprzedażowej między innymi dla takich kategorii jak książki i filmy, zdrowie i uroda, elektronika, dziecko oraz dom i ogród. Była również odpowiedzialna za współtworzenie strategii produktowej dla krajów EMEA (UK,DE,FR,IT,ES i kraje Beneluxu).

W Merlin Group Anna Opala będzie odpowiadać za rozwijanie kompleksowej strategii handlowej dla sklepów Merlin.pl i CDP.pl w Polsce oraz strategii ekspansji zagranicznej projektów rozwijanych pod marką Topmall.Jako dyrektor handlowy przejmie odpowiedzialność za rozwój obecnych i wprowadzenie nowych kategorii produktowych, w szczególności artykułów dla dzieci, produktów z kategorii dom i ogród oraz kosmetyków i perfum.

- Anna wniesie do naszego zespołu bogate doświadczenie handlowe zebrane w profesjonalnych, międzynarodowych i dynamicznie zarządzanych organizacjach, co jest rzadkością na polskim rynku e-commerce - mówi Łukasz Szczepański, prezes Merlin Group S.A.
- Cieszę się, że będę miała możliwość rozwijania strategii agresywnego wzrostu w jednej z najszybciej rosnących spółek e-commerce w Polsce - mówi Anna Opala, nowo powołany dyrektor handlowy Merlin Group S.A.

Archiwum: Twarze BiznesuBiznes Polska Newsletter

Zobacz także

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl