Inwestycje Zagraniczne w Polsce
2017-03-15

Twarze Biznesu

Zmiany w zarządzie Spółki Hotel Topacz

Zmiany w zarządzie Spółki Hotel Topacz

Rada Nadzorcza Spółki Hotel Topacz podjęła decyzję o wprowadzeniu zmian w zarządzie. Stanowisko Prezesa Zarządu objął dotychczasowy Vice Prezes Andreas Wierus, zastępując na tym miejscu Dorotę Michalską-Kurzewską.

Zmiany w składzie zarządu Spółki Hotel Topacz weszły w życie z dniem 21.02.2017 r. Z zespołu odeszła Prezes Dorota Michalska-Kurzewska, która w związku rozwojem firmy postanowiła przekazać zarządzanie Spółką profesjonalnemu zespołowi hotelarzy. Jej miejsce zajął dotychczasowy Vice Prezes Spółki i Dyrektor Generalny Zamku Topacz Resort&Art SPA Andreas Wierus, związany z hotelarstwem od ok. 20 lat.

Andres Wierus ukończył studia hotelarskie w Niemczech. Wcześniej pracował na stanowiskach kierowniczych i dyrektorskich między innymi w takich sieciach jak: Hilton, Intercontinental, Radisson, Accor, Dorint czy Vienna International. Był współodpowiedzialny za otwarcie hotelu Hilton Warszawie, a także Sofitel i IBIS Styles we Wrocławiu. Z jego pomocą dokonany został również re-branding hotelu Radisson Sobieski w Warszawie. Pracował przy wielu projektach hotelowych, miedzy innymi w Niemczech, w Polsce, w Gruzji i Rydze.

Spółka Hotel Topacz jest właścicielem Zamku Topacz Resort&Art SPA. To jeden z niewielu historycznych obiektów zamkowych na Dolnym Śląsku, który został zaadaptowany na luksusowy hotel z pełnym zapleczem konferencyjno-eventowym. Na terenie obiektu znajdują się również dwie restauracje oraz ART SPA.

Zamek Topacz położony jest 20 minut od centrum Wrocławia i międzynarodowego lotniska Copernicus, 2 km od autostrady A4 i obwodnicy miasta, w miejscowości Ślęza.

Archiwum: Twarze BiznesuBiznes Polska Newsletter

Zobacz także

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl