Inwestycje Zagraniczne w Polsce
2016-12-15

Twarze Biznesu

Rosiński zrezygnował z funkcji prezesa Getin Noble Banku, obowiązki prezesa obejmie Klimczak

Rosiński zrezygnował z funkcji prezesa Getin Noble Banku, obowiązki prezesa obejmie Klimczak

Krzysztof Rosiński złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Getin Noble Banku ze skutkiem od 9 stycznia 2017 r. Powodem rezygnacji są przyczyny osobiste. Rada nadzorcza banku postanowiła powołać wiceprezesa banku Artura Klimczaka na stanowisko prezesa - podał bank w komunikacie.

Rada nadzorcza postanowiła powołać wiceprezesa Artura Klimczaka na stanowisko prezesa banku, pod warunkiem i ze skutkiem od dnia wyrażenia przez Komisję Nadzoru Finansowego zgody. Rada nadzorcza powierzyła jednocześnie Klimczakowi pełnienie od 10 stycznia 2017 r. obowiązków prezesa zarządu banku.

Rada nadzorcza postanowiła również powołać Rosińskiego na stanowisko wiceprezesa, ze skutkiem od 10 stycznia 2017 r.

Artur Klimczak karierę w bankowości rozpoczął w USA w ramach grupy Citibank, zajmując kolejno stanowiska od doradcy kredytowego do dyrektora regionalnego odpowiedzialnego za lokalną sieć oddziałów. Od 2000 r. kontynuował karierę zawodową w Polsce kierując obszarem usług dla klientów zamożnych CitiGold. W 2003 r. objął stanowisko dyrektora zarządzającego na Europę Środkowo-Wschodnią i był odpowiedzialny za segment klientów zamożnych (Wealth Management). Od 2005 roku związany był z Bankiem Millennium gdzie w 2009 roku objął funkcję członka Zarządu odpowiedzialnego za obszar bankowości detalicznej. Następnie w 2012 roku, został powołany na stanowisko wiceprezesa Zarządu odpowiedzialnego za pion Bankowości Detalicznej. Od lipca 2015 r. pełni funkcję wiceprezesa Getin Noble Banku odpowiedzialnego za pion bankowości detalicznej. (PAP)

Archiwum: Twarze BiznesuBiznes Polska Newsletter

Zobacz także

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl