Inwestycje Zagraniczne w Polsce
2016-06-14

Twarze Biznesu

Tomasz Bejm nowym dyrektorem operacyjnym w Itmagination

Tomasz Bejm nowym dyrektorem operacyjnym w Itmagination

Tomasz Bejm objął stanowisko dyrektora operacyjnego (Chief Operating Officer) w polskiej firmie informatycznej Itmagination.

Tomasz Bejm od lat specjalizuje się w doradztwie technologicznym, wskazując przedsiębiorstwom w jaki sposób nowe technologie mogą przełożyć się na budowanie ich przewagi konkurencyjnej, optymalizację kosztów, zwiększenie innowacyjności oraz bezpieczeństwa IT. Jest autorem licznych strategii biznesowo-technologicznych oraz projektów w zakresie IT Governance, planowania ciągłości działania, zarządzania ryzykiem oraz efektywnością.

W Itmagination będzie odpowiedzialny za strategię, rozwój i działalność operacyjną spółki dostarczającej oprogramowanie na zamówienie, rozwiązania chmurowe i Data Management. Zatrudniająca ponad 300 osób firma informatyczna, chce w perspektywie najbliższych kilku lat zachować dotychczasową dynamikę wzrostu przychodów oraz zatrudnienia i zwiększyć swoją obecność za granicą, zarówno w Europie w Stanach Zjednoczonych.

- Współpracujemy z globalnymi korporacjami, obsługując ich kluczowe procesy biznesowe. Niedawno otworzyliśmy biuro w Bostonie, planujemy uruchomić również oddział w Niemczech. Jestem przekonany, że bogate doświadczenie Tomasza pomoże nam umocnić pozycję na lokalnym rynku, a także ułatwi nam zagraniczną ekspansję - tłumaczy Daniel Arak, członek zarządu Itmagination.

Tomasz Bejm jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, Columbia University i London Business School. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w realizacji projektów transformacyjnych i doradczych w obszarze zarządzania, IT oraz finansów, w szczególności w zakresie wykorzystania systemów informatycznych w zastosowaniach biznesowych. Do tej pory zrealizował ponad 200 projektów konsultingowych dla polskich i międzynarodowych firm oraz instytucji publicznych.

W swojej karierze zarządzał dużymi, wielokulturowymi zespołami doradztwa technologicznego w międzynarodowych firmach konsultingowych w Europie Centralnej oraz krajach rosyjskojęzycznych. Koordynował działalność centrów kompetencyjnych i prowadził szereg projektów związanych z transakcjami kupna i sprzedaży przedsiębiorstw. Był związany m.in. z PwC oraz EY, gdzie był partnerem zarządzającym Działu Doradztwa Informatycznego. Pełnił także obowiązki dyrektora Działu Zarządzania Ryzykiem Informatycznym w Arthur Andersen.

Jest biegłym rewidentem z doświadczeniem w finansach, sprawozdawczości finansowej oraz audycie informatycznym i wewnętrznym. Działa jako inwestor, jest aniołem biznesu i partnerem Hedgehog Fund, funduszu inwestującego w projekty technologiczne, gdzie pomaga startupom w nawiązywaniu kontaktów na poziomie korporacji oraz kreowaniu rozwiązań, które umożliwią szybszy wzrost i budowanie wartości.

Archiwum: Twarze BiznesuBiznes Polska Newsletter

Zobacz także

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl