Inwestycje Zagraniczne w Polsce
2015-03-02

Twarze Biznesu

Daniel Dajewski przejął stery Radpolu

Daniel Dajewski przejął stery Radpolu

Daniel Dajewski z początkiem marca objął funkcję prezesa Radpolu, wytwórcy i dostawcy zaawansowanych technologicznie produktów dla energetyki, ciepłownictwa, a także instalacji wodnych, kanalizacyjnych i gazowych. Dołączył tym samym do zasiadających w zarządzie spółki wiceprezesów - Marcina Rusieckiego oraz Andrzeja Sielskiego.

- Stając na czele Radpolu mam przed sobą ambitne cele, które znając potencjał zakładów wchodzących w skład grupy są jak najbardziej realne do osiągnięcia. Nasza uwaga będzie obecnie skupiona na rozwoju organicznym i optymalnym wykorzystaniu posiadanych mocy produkcyjnych. Synergie pięciu naszych fabryk dają ogromne szanse na budowanie przewag konkurencyjnych zwłaszcza w kluczowych dla nas branżach jak energetyka, ciepłownictwo czy też sektor wodno-kanalizacyjno-gazowy. Ważnym celem jest wzrost sprzedaży zarówno krajowej, jak i zagranicznej. Z nowoczesnymi i zaawansowanymi produktami możemy z powodzeniem zwiększać eksport i przychody z tego tytułu. Dlatego też wykorzystując dotychczasowe zawodowe doświadczenie w spółkach produkcyjnych będę dążył do intensywnego rozwoju działalności grupy na rynkach europejskich - mówi Daniel Dajewski, prezes zarządu Radpol SA.

Daniel Dajewski związany był wcześniej z takimi spółkami jak Magnaplast (1996 - 1999), Pipelife Poland (1999 - 2006), Pipelife Czech (2006 - 2008), Pipelife Russia (2009 - 2010) oraz Balex Metal (2010 - 2013). W Pipelife Russia jako dyrektor zarządzający odpowiedzialny był między innymi za restrukturyzację, budowę nowej sieci dystrybucyjnej, organizację zespołu sprzedażowego oraz uruchomienie nowego zakładu. Z kolei w Balex Metal zajmował stanowiska między innymi dyrektora handlowego oraz dyrektora zarządzającego podmiotami zależnymi. Nadzorował procesy sprzedażowe w całej grupie Balex, która w tym okresie zarejestrowała znaczący wzrost obrotów we wszystkich segmentach swojej działalności, z czego największą dynamiką odznaczała się sprzedaż eksportowa. Nowy prezes Radpolu jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Ukończył liczne szkolenia z zakresu strategii sprzedaży, technik negocjacji, zarządzania zasobami ludzkimi.

Archiwum: Twarze BiznesuBiznes Polska Newsletter

Zobacz także

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl