Inwestycje Zagraniczne w Polsce
28-02-2018

Przegląd prasy

Kredyty gotówkowe w Polsce - będą drożały?

Kredyty gotówkowe w Polsce - będą drożały?

Planujesz zaciągnąć kredyt gotówkowy w najbliższym czasie? Spiesz się ze złożeniem wniosku – warunki finansowe tych produktów bankowych mogą ulec zmianie. Sprawdź, czy i kiedy kredyty gotówkowe będą drożeć.

 

Szacuje się, że nawet co drugi Polak ma na swoim koncie zobowiązania finansowe wobec banków. Sporą popularnością cieszą się jednak nie tylko kredyty hipoteczne, ale również kredyty konsumpcyjne. Jak wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK), w 2016 roku udzielono dużo ponad 7 mln kredytów na łączną kwotę ponad 78 mld złotych. Tak duże zainteresowanie to efekt atrakcyjnych warunków finansowych. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem może się to zmienić. Jeżeli więc planujesz skorzystać z oferty banków, zainteresuj się kredytem na dowolny cel, np. kredytem na remont domu lub mieszkania na finanse rankomat.pl.

 

Tanie kredyty to zasługa niskich stóp procentowych?

 

Jak pokazuje ranking najlepszych kredytów na finanse.rankomat.pl, oprocentowanie tego typu produktów bankowych jest bardzo atrakcyjne. To zasługa stóp procentowych, które – od marca 2015 roku – utrzymują się na rekordowo niskim poziomie (1,50%).

 

Taka wartość stóp procentowych przekłada się bezpośrednio na oprocentowanie kredytów. Dzięki temu możliwe jest spłacanie zobowiązania wobec banku w przystępnych ratach – w wysokości dużo wyżej niż jeszcze kilka lat temu.

 

Możliwe podwyżki stóp procentowych wpłyną na wysokość rat

 

Utrzymujące się na niezmiennym poziomie stopy procentowe prędzej czy później zostaną podniesione. Co prawda prezes Narodowego Banku Polskiego przekonuje, że stopy procentowe powinny utrzymać się na dotychczasowym poziomie do końca 2018 roku, analizy ekspertów nie są tak optymistyczne. Ekonomiści podkreślają, że prawdopodobne podwyżki pojawią się nie wcześniej niż w połowie 2018 roku. Takie analizy to wynik aktualnej sytuacji – wzrostu gospodarczego oraz rosnącej inflacji. Ponadto eksperci zwracają uwagę na fakt, że stopy procentowe w wielu krajach europejskich są dużo wyższe.

 

Mając na uwadze fakt, że kredyty gotówkowe będą drożeć, warto już teraz pomyśleć o złożeniu wniosku w wybranym banku. Dzięki temu uda Ci się skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania, a co za tym idzie – płacić niskie raty. Zanim jednak będziesz ubiegać się o kredyt, porównaj dostępne oferty. Sprawdź, który bank proponuje warunki dostosowane do Twoich potrzeb i możliwości finansowych.

 


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2018-02-28

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
28-02-2018

Zobacz takżeBiznes Polska Newsletter

Komentowane


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl