Inwestycje Zagraniczne w Polsce
23-10-2017

Przegląd prasy

Design, Mobilność, Biznes i Sztuka – Dni Austrii Gdańsk-Sopot-Gdynia 2017

Zaproponowany w tym roku program jest obszerny i zróżnicowany, a przez to bardzo atrakcyjny. Inicjatorką Dni Austrii jest Magdalena Jaetke, która podjęła się tego wyzwania i zaprosiła do udziału znakomitych artystów z Polski i Austrii. Projekt nie byłby możliwy bez dużego zaangażowania i wsparcia strony Konsulatu Republiki Austrii w Gdańsku oraz wszystkich instytucji, które współorganizowały wydarzenia związane z kulturą austriacką.

Podczas uroczystego otwarcia Dni Austrii 2017 spotkali się m.in.: członkowie korpusu dyplomatycznego, reprezentanci Austrian Advantage Warszawa oraz Polytechnik i Uniconsult (partnerzy Dni Austrii), Swarovski Frequentis AG, Angst + Pfister GmbH, GIFAS Electric GmbH, Gmundner Fertigteile GesmbH & Co. KG., Ulbrich Maschinenbau & Export-Import Betriebs-GmbH, RTA Rail Tec Arsenal Fahrzeugversuchsanlage GesmbH oraz STRABAG Infrastructure & Safety Solutions GmbH. Przedsiębiorcy w tym samym czasie uczestniczyli w międzynarodowych targach TRAKO w Gdańsku. Bankiet biznesowy uświetnił jazzowy koncert Alicji Serowik z zespołem oraz prezentacja filmu muzycznego Break on Trough kompozytorki austriackiej Johanny Doderer wykonana przez Patricka Doderer.

Design i mobilność, to hasło, które przyświeca tegorocznej edycji Dni Austrii. Podczas konferencji Design in Mobility mieliśmy okazję poznać specjalistów z branży projektowej i motoryzacji – Daniel Huber (spiritdesign.com), Philipp Halla (vertical.world) i Roberto Romagnoli (offiseria.com). Uzupełnieniem była prezentacja Güntera Schönbergera (bildrecht.at) dotycząca praw autorskich dzieł wykorzystywanych na samochodach.

Tymczasem w Muzeum Miasta Gdyni zagościł projekt Mobile Hospitality (przenośna kuchnia) autorstwa Anny Chmara i Macieja Rosinke, pochodzących z Gdyni. Projektanci od kilku lat z dużym sukcesem prowadzą własne studio design w Wiedniu, a od niedawna także w Berlinie. Warto dodać, że projekt Polaków zainicjowany w 2011 roku zdobył najważniejsze nagrody w dziedzinie designu, m.in.: na międzynarodowym festiwalu designu DMY. Na zakończenie Dni Austrii będzie też okazja poznania Severina Filek, dyrektora Design Austria.

Organizatorzy Dni Austrii w ramach prowadzonego projektu Sztuka jako Inwestycja włączyli się do tworzonej debaty pt. W jaki sposób artyści i biznes mogą współpracować i ożywiać przestrzeń miasta? Dyskusja, w której udział wezmą przedstawiciele świata biznesu i kultury z Polski i z Austrii, zakończy cykl spotkań i warsztatów Kultura Spotyka Biznes realizowany przez Instytut Kultury Miejskiej. Spotkanie odbędzie się 27 października o godz. 18.00 w Sztuce Wyboru. Do rozmowy ze strony austriackiej został zaproszony Walter Asmus, prywatny inwestor z Wiednia, który zmienił Ankerbrotfabrik, (starą piekarnię o wielkości 30.000m²) w przestrzeń przeznaczoną dla kultury.

Przed nami jeszcze Tydzień Kulinarny, z tej okazji szefowie kuchni wybranych restauracji na terenie Garnizonu Kultury proponują autorskie dania inspirowane kuchnią austriacką.

Organizatorzy wydarzenia: Konsul Honorowy Republiki Austrii w Gdańsku oraz austriackie Stowarzyszenie FACT - free art & culture transfer dziękują Biznes Polska za objęcie patronatem medialnym Dni Austrii 2017


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-10-23

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
23-10-2017

Zobacz także

  • Goodman buduje magazyn części zamiennych w Świecku

    Goodman rozpoczął w Świecku budowę nowoczesnego magazynu o powierzchni ponad 32 000 m2 dla Grupy BMW. Obiekt będzie służył jako centrum dystrybucyjne części zamiennych na rynek Polski i Wschodnich Niemiec. Będzie to pierwsza inwestycja Goodmana dla Grupy BMW w Polsce i jednocześnie czwarty projekt dla giganta motoryzacyjnego w Europie kontynentalnej. KomentarzBiznes Polska Newsletter

Komentowane


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl