Inwestycje Zagraniczne w Polsce
17-10-2017

Przegląd prasy

Polski video mapping 3D dla Panattoni Europe w ścisłym finale Bea World Festival

Panattoni Europe wyznacza kierunek marketingu obiektów przemysłowych! Za nami tegoroczna edycja Panattoni Gala&Party, której tematem było miasto, City Logistics i e-commerce. Przed nami szansa na nagrodę w kluczowym dla branży eventowej konkursie Bea World Festival – The International Festival of Events and Live Communication. Zrealizowany na potrzeby Panattoni Gala&Party 2017 video mapping 3D, został zakwalifikowany do ścisłego finału konkursu w kategorii „Use of Technology”. Pomysłodawcą oprawy i realizatorem Panattoni Gala&Party 2016 był Anix Event, za multimedia odpowiada firma VES, a wydarzenie zostało przygotowane w ścisłej współpracy z działem marketingu Panattoni Europe. Festiwal odbywa się w Portugalii, laureaci zostaną ogłoszeni pomiędzy 15 a18 listopada br. Trzymajcie za Polskę!

Panattoni Gala&Party 2016 odbyła się we wnętrzach zabytkowego warszawskiego Toru Wyścigów Konnych Służewiec. Surowość tego późno modernistycznego wnętrza, łączącego w sobie styl funkcjonalistyczny i streamline (okrętowy), zamieniła się w żywy magazyn. Goście zostali przeniesieni do świata powstawania obiektów przemysłowych i ich niezwykłych wnętrz, pełnych pracujących trybów i powstających rusztowań, a wszystko w steampunkowej oprawie. Jak komentuje Anita Pietrykowska, Marketing & Communications Director Europe Panattoni Europe: „Nasza gala to cykliczne wydarzenie i co roku chcemy zaskakiwać gości czymś oryginalnym i niezapomnianym. Efektem stawiania sobie tak wysokiej poprzeczki są znakomite przedsięwzięcia i spektakle typu video mapping 3D. Naszym celem było realne zwizualizowanie hali magazynowej i tak się stało. Cieszę się, że mogę pracować z najbardziej utalentowanymi fachowcami w swojej dziedzinie, a tym bardziej, że ten talent doceniają inni międzynarodowi eksperci.”

Realizacja projektu była możliwa dzięki najnowszym technologiom i niepowtarzalnej kreacji. Zostały one wykorzystane do stworzenia bezprecedensowego video mappingu 3D ─ multimedialna scenografia wyświetlana jednocześnie na pięciu płaszczyznach, w pełni zintegrowana z dźwiękiem, otaczała zebranych gości z każdej ze stron.

Jak podkreśla Michał Pieprzowski, Prezes Anix Event: „W realizacjach zawsze stawiamy na niestandardowe rozwiązania. Przy projekcie Panattoni Gala&Party 2016 klasyczną scenografię i technikę zastąpiliśmy nowoczesnymi technologiami, a cały budynek przekształcony został w wielki, multimedialny ekran. Bez wątpienia, było to możliwe dzięki otwartości na nowe rozwiązania ze strony klienta, a także dzięki zaufaniu między nami, a ekipą VES - naszym partnerem technologicznym. To przykład tego, że w Polsce mogą być realizowane projekty wyjątkowe, które śmiało mogą konkurować z projektami z Chin, Japonii czy Wielkiej Brytanii.”

Zdaniem Iwony Czarnaty, Dyrektor Zarządzającej VES: „Nominacja dla VES i Anix Events pokazuje jak silnie kreacyjnie i technologicznie jest nasza krajowa branża. Prawie każdego dnia słyszymy o kolejnych spektakularnych eventach, jakie odbywają się nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. Informacja o nominacji i fakt, że zrealizowaliśmy jeden z siedmiu najlepszych mappingów ubiegłego roku w Europie napawa dumą.”

Only sky's the limit. Powstały video mapping 3D na potrzeby Panattoni Gala&Party 2016 może być inspiracją dla całej branży i przykładem umiejętnego wykorzystania najnowszych technologii w celu realizacji najśmielszych eventowych kreacji. Nominacja dla Gala & Party Panattoni Europe to drugie wyróżnienie dla projektu na międzynarodowej scenie w tym roku. W Londynie 9 listopada br. odbędzie się finał konkursu The Event Technology Awards, w którym wydarzenie zrealizowane przez Anix Event i VES otrzymało nominację do ścisłego finału w kategorii „Best use of Projection Mapping”.


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-10-17

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
17-10-2017

Zobacz także

  • Westwing Home & Living z nowym centrum logistycznym

    Warszawa, 17.10.2017 r.: Westwing Home & Living, największy w Polsce klub zakupowy z produktami do wyposażenia i dekoracji wnętrz, przeniósł swoje centrum logistyczne z warszawskiej Pragi Północ do Parzniewa. Firma wynajęła 4200 mkw. powierzchni magazynowej w nowo otwartym parku Hillwood Pruszków, zlokalizowanym 3 km od węzła autostrady A2. Zmiana ta podyktowana jest otwarciem sklepu stacjonarnego i wzrostem sprzedaży w Polsce, Czechach i na Słowacji.Biznes Polska Newsletter

Komentowane


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl