Inwestycje Zagraniczne w Polsce
17-10-2017

Przegląd prasy

Westwing Home & Living z nowym centrum logistycznym

Westwing to międzynarodowy lider e-commerce w branży wyposażenia i dekoracji wnętrz, który oferuje produkty w krótkoterminowych, spójnych stylistycznie kampaniach. W Polsce firma działa od 2011 r. i ma już ponad 1,7 mln użytkowników. Dodatkowo w listopadzie 2016 r., w warszawskim centrum handlowym Arkadia, został otwarty pierwszy w Europie sklep stacjonarny tej marki.

Model biznesowy Westwing zakłada ciągle zmieniający się asortyment, dlatego firma nie prowadzi tradycyjnego magazynu z dużymi stanami magazynowymi, a centrum logistyczne służące głównie do kompletowania zamówień. Przemysław Kowalewski, dyrektor zarządzający Westwing Home & Living na Europę Środkową, wyjaśnia dlaczego firma zdecydowała się przenieść wszystkie operacje logistyczne do podwarszawskiego Parzniew.

„Od początku istnienia Westwing staramy się racjonalnie podchodzić do naszych potrzeb logistycznych i dostosowywa

powierzchnię magazynową do rosnącego wolumenu. W ostatnim roku znacznie zwiększyliśmy sprzedaż, m.in. dzięki otwarciu sklepu stacjonarnego i rozwojowi obsługiwanych
z Warszawy rynków: czeskiego i słowackiego. Potrzebowaliśmy większej powierzchni magazynowej. Ponadto sama lokalizacja, na Pradze Północ, powodowała utrudnienia w pracy magazynu ze względu na ograniczenia ruchu dla pojazdów ciężarowych w Warszawie. W obecnym centrum logistycznym nie ma tego problemu, bo jest zlokalizowane poza miastem.”

Nowy magazyn Westwing znajduje się w otwartym na początku października 2017 r. parku Hillwood Pruszków. Firma ma do dyspozycji 4200 mkw. powierzchni, a w planach także zbudowanie
3-poziomowej antresoli, dzięki której zyska dodatkowe 3 tys. mkw. Obecność pięciu ramp, pozwala przyjmować kilka dostaw równocześnie, co jest niezwykle istotne przy obsłudze modelu biznesowego, jakim jest klub zakupowy. Codziennie na stronie Westwing.pl pojawia się ok. 1000 nowych produktów, co dla centrum logistycznego oznacza ok. 250 dostaw przychodzących każdego miesiąca.

„Współpracujemy z wieloma dostawcami, głównie z Polski i Europy Zachodniej, dlatego lokalizacja magazynu, w pobliżu węzła „Pruszków” autostrady A2, jest dla nas bardzo atrakcyjna. Co więcej, relokacja magazynu do strefy podwarszawskiej, pozwoliła nam zoptymalizować koszty logistyczne” – dodaje Przemysław Kowalewski.

Centrum logistyczne w Parzniewie jest jednym z 8 centrów logistycznych Westwing na świecie. Każdego miesiąca wysyłane jest stąd 12-15 tys. paczek do klientów w Polsce, Czechach i na Słowacji

Więcej informacji na:

www.westwing.pl

 


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-10-17

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
17-10-2017

Zobacz także

  • Polski video mapping 3D dla Panattoni Europe w ścisłym finale Bea World Festival

    Panattoni Europe, lider nieruchomości przemysłowych w Polsce, zmienia marketing obiektów przemysłowych. Zaprezentowany we wnętrzach Toru Wyścigów Konnych Służewiec video mapping 3D – serce multimedialnej scenografii Panattoni Gala&Party 2016 – został doceniony przez międzynarodowe jury. Projekt znalazł się w ścisłym finale Bea World Festival – The International Festival of Events and Live Communication.

  • Łódzkie przesłanie dla Europy

    X Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2017 Podsumowanie pierwszego dniaBiznes Polska Newsletter

Komentowane


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl