Inwestycje Zagraniczne w Polsce
04-10-2017

Przegląd prasy

VT Cyber – nowe podejście do cyberbezpieczeństwa w firmach

300 mln dolarów – tyle pieniędzy przez atak wirusa Petya stracił największy na świecie operator morskich transportów kontenerowych, duńska spółka Maersk. Z tego samego powodu ukraińskie instytucje zostały praktycznie sparaliżowane. Codziennie dochodzi do tysięcy takich ataków. Tylko między 2015 a 2016 rokiem ich liczba wzrosła o ok. 300 proc. (dane Komisji Europejskiej). Zagrożeń jest nie tylko więcej, są także coraz bardziej zaawansowane, a przez to groźniejsze do wykrycia i zneutralizowania. Podejście polskiej firmy podnosi efektywność i wydajność działów cyberobrony, dzięki czemu można dużo szybciej i efektywnej reagować na incydenty naruszenia bezpieczeństwa cybernetycznego.

Skoro nawet międzynarodowi giganci nie są w stanie poradzić sobie z hakerami, czy polskie firmy mogą ochronić się przed cyberatakami? Tak, ale wymaga to zmiany sposobu myślenia o zagrożeniach.

Cyberprzestrzeń jest wygodna i potrafi uśpić czujnośćmówi Paweł Franka, prezes VT Cyber.Dlatego potrzebne jest zabezpieczenie z wielu stron. Testowaliśmy różne rozwiązania i doszliśmy do wniosku, że żadne z nich nie daje całościowej ochrony. Duże wycieki danych nie dzieją się przypadkiem i często poprzedza je aktywność, którą można wykryć poprzez analizę zachowania użytkowników – tłumaczy Franka. VT Cyber stosuje technologię opartą na połączeniu analizy behawioralnej i uczenia maszynowego w celu wykrywania nieznanego malware. Ostateczna decyzja należy jednak do człowieka.

Nowym podejściem na świecie jest UEBA (User Experience Behavioral Analytics), które służy do obrony przed przypadkami długofalowego sabotażu, wykrywając nietypowe zachowania pracowników.

Zarządy firm przywiązują coraz większą wagę do cyberobrony przed atakami na infrastrukturę przemysłową, a także wymogów unijnego rozporządzenia dotyczącego ochrony danych osobowych (RODO). I słusznie, bo zagrożenie jest realne i może narazić całą spółkę na ogromne straty – wyjaśnia Franka. Dotyczy to zarówno wielkich korporacji, jak i małych firm. Hakerzy cały czas są o krok przed specjalistami od cyberbezpieczeństwa. Czy jest szansa na zmianę tej sytuacji?

Brakującym ogniwem jest człowiek, który rozumie zarówno biznes, jak i sposób myślenia, a także metody działania cyberprzestępców. – powiedział Piotr Oleszkiewicz, założyciel start-upu Revealo oraz ekspert z 20-letnim doświadczeniem w cyberbezpieczeństwie.

VT Cyber potrafi chronić przedsiębiorstwa i instytucje przed takimi zagrożeniami. Dzięki elastycznemu podejściu może robić to skuteczniej niż inne firmy zajmujące się cyberbezpieczeństwem. VT Cyber wykorzystuje rozwiązania firm takich jak Cyberbit, AVI Networks, Boldon James, Waterfall czy HP Enterprise.

O firmie VT CYBER – Bezpieczeństwo bez kompromisu

Pomimo zaawansowanych systemów ochrony nadal dochodzi do skutecznych ataków hakerskich. W dodatku ich liczba stale rośnie. Dzieje się tak, ponieważ większość technologii dostępnych na rynku rozwiązuje tylko jeden konkretny problem. Dziś to za mało. Dlatego VT Cyber oferuje kompleksową i skuteczną strategię ochrony przed cyberzagrożeniami.

Bezpieczeństwo można przeliczyć na pieniądze i wyrazić liczbami. Do kosztów włamania, wycieku danych lub uszkodzenia systemu trzeba doliczyć utracone zyski. Przez ostatnie lata badaliśmy rynek i testowaliśmy najlepsze rozwiązania. Z precyzyjnie dobranych narzędzi stworzyliśmy unikalne podejście do ochrony przed cyberatakami, które dostosowujemy do specyfiki danej organizacji. Całość spajamy edukacją i szkoleniami, dzięki czemu zapewniamy kompleksową strategię zabezpieczenia infrastruktury firmy. Współpracujemy z najbardziej innowacyjnymi producentami, takimi jak Cyberbit, Waterfall i HP Enterprise.

VT Cyber to zespół, który zdobywał doświadczenie w największych na rynku firmach zajmujących się cyberbezpieczeństwem.


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-10-04

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
04-10-2017

Zobacz także

  • MedApp podpisał list intencyjny z dystrybutorem z USA

    MedApp podpisał list intencyjny z firmą Global RFID Systems North America LLC, dotyczący możliwości nawiązania współpracy w zakresie dystrybucji rozwiązań spółki w USA. Dokument parafowano podczas konferencji dedykowanej telemedycynie – „Telemedicine and Telehealth Service Provider Show 2017”, która odbyła się w Phoenix (Arizona, USA).Biznes Polska Newsletter

Komentowane


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl