Inwestycje Zagraniczne w Polsce
26-07-2017

Przegląd prasy

Hutchinson otworzył zakład k/Dębicy, zbudowany kosztem 160 mln zł

Firma Hutchinson oficjalnie otworzyła zakład produkcyjny w Zawadzie k/Dębicy, zbudowany kosztem 160 mln zł, podało Ministerstwo Rozwoju.

"W Zawadzie produkowane będą przede wszystkim uszczelki do samolotów i samochodów osobowych. W jednej z najnowocześniejszych fabryk tej firmy na świecie, zatrudnienie znajdzie ok. 700 pracowników. Natomiast koszt budowy fabryki o powierzchni 21 tys. m2 wynosi 160 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Według resortu w ostatnich latach Polska przyciągnęła znaczące inwestycje zagraniczne w przemyśle motoryzacyjnym i w konsekwencji stała się jednym z największych producentów samochodów i części samochodowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Inwestycja firmy Hutchinson jest kolejnym, na przestrzeni ostatnich miesięcy, dowodem na rozwój branży automotive w Polsce.

"Ministerstwo Rozwoju dąży do tego, aby nowe inwestycje były realizowane, nie tylko w większych ośrodkach miejskich, ale właśnie w mniejszych miejscowościach takich jak Zawada koło Dębicy czy Ropczyce, gdzie powstała ważna inwestycja przemysłu lotniczego. Poprzez, między innymi, tego typu projekty wcielamy w życie koncepcje zrównoważonego rozwoju kraju" - powiedział wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak, cytowany w komunikacie.


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-07-26

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
26-07-2017

Zobacz takżeBiznes Polska Newsletter

Komentowane


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl