Inwestycje Zagraniczne w Polsce
27-06-2017

Przegląd prasy

CI Games podał strategię na lata 2017-19; chce zrezygnować z produkcji gier klasy AAA

CI Games ogłosił strategię na lata 2017-2019. Zarząd zamierza m.in. zrezygnować z produkcji gier klasy AAA i skoncentrować się na mniejszych pod względem skali projektach - podała spółka w komunikacie. W strategii napisano, że dwa kluczowe projekty wydawnicze na lata 2017-2019 to shooter taktyczny oraz druga część gry "Lords of the Fallen".

Zarząd spółki zamierza oprzeć plan rozwoju na lata 2017-2019 na następujących założeniach: rezygnacja z produkcji gier klasy AAA i koncentracja na mniejszych pod względem skali projektach, które ma cechować wysoka jakość i zrównoważone budżety produkcyjne oraz marketingowe, dostosowane do rzeczywistego potencjału sprzedażowego danego projektu; doprowadzenie do sytuacji, w której spółka będzie mogła równocześnie realizować kilka tego rodzaju projektów. Docelowo, począwszy od 2018 r. CI Games powinna być w stanie przygotować przynajmniej jedną premierę w roku.

 

Kolejne cele na lata 2017-2019 to: maksymalizacja sprzedaży w cyfrowym kanale sprzedaży, przy jednoczesnym utrzymaniu obecności w tradycyjnym pudełkowym modelu dystrybucji; utrzymywanie wysokiej dyscypliny kosztowej i ciągła poprawa efektywności procesu produkcji gier, w tym tworzenie gier zarówno wewnętrznym zespołem lub przy współpracy z zewnętrznymi podwykonawcami oraz wzmocnienie obecności na wybranych rynkach geograficznych, m.in. w Chinach.

 

W strategii napisano, że kluczowe projekty na lata 2017-2019 to wydanie na platformy sprzętowe PS4, Xbox One oraz PC, dwóch gier: shootera taktycznego oraz drugiej części gry "Lords of the Fallen".

 

"Zarząd spółki jednocześnie zapowiada wydanie gry snajperskiej na platformy mobilne w III kwartale 2017 r., a na podstawie wyniku sprzedaży tej gry zarząd podejmie decyzje co do dalszej strategii w zakresie gier mobilnych" - napisano.

 

W strategii napisano, że pomimo niższej od oczekiwań sprzedaży gry „Sniper GhostWarrior 3”, generowane przepływy pieniężne "w dużej części pokryły już zobowiązania z tytułu realizacji gry oraz jej wydania".

 

"Spółka zamierza finansować produkcję kolejnych gier ze środków własnych generowanych ze sprzedaży gier w kolejnych poziomach cenowych oraz wspomagać się zewnętrznym finansowaniem w zależności od bieżących potrzeb i możliwości (kredyt bankowy, obligacje, przedpłaty oraz inne formy finansowania)" - napisano.(PAP Biznes)


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-06-27

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
27-06-2017

Zobacz takżeBiznes Polska Newsletter

Komentowane


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl