Inwestycje Zagraniczne w Polsce
26-06-2017

Przegląd prasy

Panattoni Europe z trzema nagrodami Manufacturing Excellence & Industrial Property Awards 2017

Panattoni Europe liderem rynku powierzchni przemysłowych build-to-suit (BTS) w Środkowo-Wschodniej Europie według konkursu CEE Manufacturing Excellence & Industrial Property Awards 2017. Firma zwyciężyła w trzech kategoriach: Deweloper Roku, Projekt BTS Roku do 20 000 m kw. oraz Projekt BTS Roku powyżej 50 000 m kw. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 22 czerwca br. w hotelu InterContinental w Warszawie.

W tegorocznej edycji konkursu CEE Manufacturing Excellence & Industrial Property Awards Panattoni Europe zdobył trzy nagrody. Firma została ogłoszona Deweloperem Roku, a także otrzymała dwa wyróżnienia za inwestycje o charakterze BTS. W kategorii Projekt BTS Roku do 20 000 m kw. zwyciężyła hala produkcyjno-magazynowym zrealizowana dla niemieckiej firmy z branży motoryzacyjnej Ideal Automotive – producenta komponentów i elementów wyposażenia dla kilkudziesięciu marek samochodów, m.in. Mercedes-Benz, BMW, Audi, Volvo, McLaren, Lamborghini, Bugatti i Porsche. Obiekt powstał w Zielonej Górze w specjalnej strefie ekonomicznej na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego i liczy 19 645 m kw. Projektem BTS Roku powyżej 50 000 m kw. ogłoszono centrum logistyczne realizowane dla firmy Amazon w Kołbaskowie, w okolicach Szczecina. Obiekt o łącznej powierzchni 161 500 m kw. będzie jednym z najnowocześniejszych centrów realizacji zamówień dedykowanych sprzedaży internetowej.

Szczególne wyróżnienie, czyli tytuł Dewelopera Roku jury przyznało Panattoni Europe za osiągnięcia w całym 2016 roku. W tym czasie deweloper rozpoczął inwestycje o łącznej powierzchni 1 233 990 m kw. w Polsce, Czechach i Niemczech, co oznacza, że co tydzień firma zaczynała budowę nowego budynku o powierzchni 25 000 m kw. Wśród realizowanych obiektów Panattoni Europe są m.in. dwa centra dystrybucyjne dla Amazona o łącznej powierzchni 296 500 m kw. – nagrodzony w tegorocznej edycji Manufacturing Excellence & Industrial Property Awards obiekt w Kołbaskowie oraz w Sosnowcu o powierzchni 135 000 m kw., a także centrum logistyczne w Hückelhoven (Niemcy) liczące 120 000 m kw., czy rozbudowa centrum dystrybucyjnego dla Tchibo w Czechach. W Polsce na koniec 2016 roku Panattoni Europe dostarczyło rekordową liczbę powierzchni przemysłowej – 775 000 m kw., a kolejne 779 000 m kw. było w budowie.

Jak komentuje Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe, Panattoni Europe: „Zdobycie aż trzech nagród w konkursie Manufacturing Excellence & Industrial Property Awards to dla nas duże wyróżnienie i zaszczyt. Szczególnie dziękuję naszemu zespołowi BTS, który utwierdza mnie w przekonaniu, że jego powołanie w 2008 r. było jedną z najlepszych strategicznych decyzji. Ale nasz sukces jest efektem również dynamicznie rozwijających się rynków, transformacji procesów logistycznych i przemysłowych oraz rozkwitu handlu elektronicznego. To wszystko wskazuje na bardzo dobre perspektywy rozwoju naszego biznesu w kolejnych latach”.

Konkurs CEE Manufacturing Excellence & Industrial Property Awards dedykowany jest przede wszystkim inwestycjom produkcyjnym, ale i tym, których realizacja miała charakter build-to-suit (BTS), zaś sam konkurs organizowany jest przez magazyn EuropaProperty. Nagrody udzielone były przez niezależne jury profesjonalistów sektora produkcyjnego, a także międzynarodowych ekspertów branży, a sama procedura ich przyznawania nadzorowana była przez EY – jedną z największych na świecie organizacji doradczych.


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-06-26

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
26-06-2017

Zobacz takżeBiznes Polska Newsletter

Komentowane


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl