Inwestycje Zagraniczne w Polsce

Komunikaty prasowe

SUBWAY rośnie w Polsce

 O ponad 10 procent, na koniec I kwartału 2015 r. wzrosła w Polsce liczba restauracji szybkiej obsługi z logo Subway. Sieć dysponuje obecnie 98 lokalami wobec 86 przed rokiem. Średnia wartość sprzedaży w tym okresie wzrosła o 4 procent, a w ujęciu ilościowym produktów była wyższa o 5 procent.

 SUBWAY to największa na świecie sieć tzw. restauracji szybkiej obsługi posiadająca dziś prawie 44 tysiące lokali w 110 państwach na wszystkich kontynentach. Od 2011 roku jest pod tym względem liderem rynku wyprzedzającym nawet ilość barów i restauracji McDonald`s. Łączne przychody SUBWAY za 2014 rok sięgnęły 18,2 miliarda dolarów. Lwia część z tej kwoty – 11,9 mld. USD przypada na rynek amerykański, ale 6,3 miliarda USD SUBWAY uzyskał z pozostałych obszarów. To efekt dynamicznego rozwoju opartego o prostą i dostępną franczyzę. (więcej informacji dot. franczyzy SUBWAY na www.subway.com.pl i www.wlasnysubway.pl)

 - SAUBWAY od 40 lat rozwija się wyłącznie w systemie franczyzowym. W Polsce jesteśmy obecni co prawda już od 10 lat ale dopiero w ostatnim okresie staramy się intensywnie zwiększyć obecność na tym rynku. Wkrótce przekroczymy graniczną ilość 100 restauracji a 10 procentowe i wyższe wzrosty tej liczby w skali rocznej to jeden z naszych głównych celów - informuje Martin Princ, odpowiedzialny za rozwój marki Subway w Europie Środkowo-Wschodniej.

 Najnowszy lokal sieci otwarto w ubiegłym tygodniu w Galerii Bronowickiej w Krakowie. Przed miesiącem logo SUBWAY pojawiło się w Zabrzu i Sosnowcu. Wszystkie restauracje prowadzone są przez indywidualnych przedsiębiorców - franczyzobiorców, którzy zdecydowali się na własny biznes w oparciu o siłę globalnej marki. Franczyza SUBWAY od lat plasuje się w czołówce najbardziej miarodajnych franczyzowych rankingów m.in. Magazynu Entrepreneur czy listy „The TOP 100 Global Franchises”.

Według magazynu Forbes marka SUBWAY za 2014 r. uplasowała się na 85 pozycji listy 100 najcenniejszych marek na świecie.

Wyślij komunikat

Aby wysłać komunikat musisz się zalogować.
anti-spam
Redakcja serwisu zastrzega sobie prawo do odrzucenia komunikatu bez podania przyczyny.

Kontakt: Uliana Tsytsyk ; email: ula@biznespolska.pl,
tel. (22) 831 70 62
mob. 514 844 405

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl