Inwestycje Zagraniczne w Polsce

Komunikaty prasowe

Postępy na budowie w Kokotowie

 

Budowa magazynu 7R Logistic Kraków-Kokotów I weszła w kolejny etap. Rozpoczęto właśnie prace nad elewacją. Nowoczesny obiekt magazynowy o łącznej powierzchni 13 250 mkw. to pierwszy budynek, który powstaje w ramach 9-hektarowej działki dewelopera w Kokotowie.

Doskonała lokalizacja magazynu w sąsiedztwie autostrady A4 oraz wschodniej części obwodnicy Krakowa, zapewni szybkie i wygodne połączenie m.in. ze wszystkimi miastami południowej Polski czy międzynarodowym lotniskiem w Balicach. Obiekt w całości zostanie przeznaczony na potrzeby firmy 7R Solution, która świadczy kompleksowe usługi w zakresie logistyki magazynowej oraz dystrybucji.

- Prace na budowie postępują zgodnie z harmonogramem. Całą konstrukcję nośną, a więc fundamenty i słupy betonowe, mamy już wykonaną. W chwili obecnej trwają prace związane z dachem i elewacją budynku. Kiedy ukończymy ten etap, zajmiemy się realizacją instalacji wewnętrznych i posadzki hali oraz równolegle sieciami zewnętrznymi i nawierzchniami placów manewrowych wokół magazynu – mówi Jakub Cebula, Project Manager 7R Logistic S.A.

Pierwszy z magazynów, powstający w ramach inwestycji 7R Logistic w Kokotowie, zostanie wyposażony w nowoczesną technologię do automatycznej identyfikacji towarów w oparciu o system STAR stworzony przez amerykańską firmę Mojix Inc. W połączeniu z systemem WMS zapewni ona szybkie i sprawne zarządzenie magazynem.

- System STAR wywodzi się z badań nad odczytem bardzo słabych sygnałów wysyłanych przez sondy kosmiczne. Wykorzystuje fale radiowe do zasilania elektronicznego układu oraz do przesyłania danych z etykiet umieszczonych np. na paletach, pojedynczych kartonach czy produktach do jednostki centralnej. – mówi Grzegorz Mucha Logistics Director7R Solution - System stworzony przez firmę Mojix Inc. umożliwia automatyczną identyfikacje oraz śledzenie zmian lokalizacji obiektów, do których zamocowane są tagi, w czasie rzeczywistym. Lokalizacja poszczególnego obiektu jest określana za pomocą sygnału wysyłanego przez tag do jednostki centralnej. Technologia posiada ogromny potencjał i jest pierwszym systemem RFID, który pozwala na osiągnięcie tak dużego poziomu precyzji i skalowalności w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Dzięki niemu będziemy mogli zaoferować swoim klientom konkurencyjną technologię i rozwiązanie w kontekście nie tylko rynku polskiego, ale także światowego - dodaje.

Budowa magazynu wysokiego składowania o powierzchni 12 500 mkw. z zapleczem biurowym o powierzchni 750 mkw. zostanie ukończona na koniec trzeciego kwartału 2015 roku.

Wyślij komunikat

Aby wysłać komunikat musisz się zalogować.
anti-spam
Redakcja serwisu zastrzega sobie prawo do odrzucenia komunikatu bez podania przyczyny.

Kontakt: Uliana Tsytsyk ; email: ula@biznespolska.pl,
tel. (22) 831 70 62
mob. 514 844 405

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl